Pinczer miniaturowy

Pinczer miniaturowy

Kraj pochodzenia

NiemcyNiemcy

Uwagi:

Kartoteka

Inne nazwy:

Zwergpinscher, Miniature pinscher

Długość życia (w latach)

13-15

Wielkość miotu

1-3

Historia

Pinczery miniaturowe hodowane były licznie na przełomie XIX i XX wieku, a w niemieckiej księdze rodowodowej liczba wpisów w roku 1925 przekraczała 1300. Podobnie jak to było w przypadku pinczera niemieckiego, z pierwotnych rozmaitych umaszczeń obecnie w hodowli utrzymywane jest tylko rude i czarne podpalane.

Wygląd

Pinczer miniaturowy jest pomniejszoną wersją pinczera niemieckiego, bez cech karłowatości. Przy krótkiej sierści jego elegancka, zwarta budowa jest dobrze widoczna.

Temperament

Z natury pełen temperamentu, pewny siebie i opanowany, a przy tym inteligentny i wytrzymały, pinczer niemiecki jest doskonałym psem rodzinnym i do towarzystwa.

Tresura

Wymaga ciągłego i pewnego szkolenia. Raz wytresowany stanowi wspaniałego towarzysza.

Ćwiczenia

Brak danych

Warunki życia

Są to małe psy, jednak potrzebują trochę miejsca

Funkcje

Pinczer miniaturowy spełnia następujące funkcje:

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: write failed: Brak miejsca na urządzeniu (28) in /home/dogler/domains/dogopedia.pl/dogopedia.pl_kohana/system/classes/kohana/session/native.php on line 68

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in /home/dogler/domains/dogopedia.pl/dogopedia.pl_kohana/system/classes/kohana/session/native.php on line 68