Ruszamy w drogę

Psy uwielbiają podróże. W końcu to naturalni nomadzi. Przyzwyczajone do ciągłej zmiany miejsc oraz odkrywania nowych terenów i poznawania ludzi.

Wiedza jak podróżować z psem jest bardzo przydatna. Po wycieczce najprawdopodobniej zgodzisz się, że zabranie swojego pupila bardzo się opłaciło. W końcu nie od dziś wiadomo, że mając psa przy sobie, znacznie łatwiej jest nawiązać kontakty z nowymi ludźmi.

Samolot
Większość linii lotniczych zaakceptuje psa jako pasażera. Niestety nie można na to liczyć w przypadku tanich lini lotniczych. Psy poniżej 7 kilogramów mogą lecieć na pokładzie jednak te większe muszą być zabukowane jako ładunek. Oczywiście należy je umieścić w specjalnych klatkach lub transporterach do przewozu psów. Przy zakupie biletów upewnij się również, że numer twojego siedzenia i miejsce twojego psa są ze sobą powiązane. Pomoże to zapobiec wszelkim utrudnieniom jeżeli pojawiłby się jakiś problem. Jeżeli jest to pierwsza podróż twojego psa, warto by była krótsza. Zwierzę z czasem przyzwyczai się. Pamiętaj, że pierwsza podróż trwająca 8 godzin to dla twojego czworonoga spore obciążenie.

Wprowadzając psa na lotnisko upewnij się, że masz przy sobie wszystkie zaświadczenia o szczepieniach na wściekliznę i inne choroby. Na różnych lotniskach i w różnych krajach są inne wymagania co do historii szczepień. Sprawdź to zanim zaplanujesz wycieczkę.

Samochód
Psy kochają podróże samochodem. Przygotuj swojemu pupilowi wygodne miejsce. Najlepiej aby w samochodzie były pasy, w które można zapiąć psa. W ten sposób on będzie bezpieczny a ty nie musisz się martwić tym co robi twój pies, i możesz cieszyć się podróżą. Nigdy nie pozwalaj swojemu psu wykładać głowy za okno. Mógłby wypaść, zranić sobie szyję o krawędzie okna albo uszkodzić sobie oczy przez powiew powietrza i kurz. Tak, psy uwielbiają wystawiać głowę za okno jednak nie jest to dla nich bezpieczne. W czasie postojów zawsze używaj smyczy. Nigdy nie wiadomo gdzie i za czym może pobiec twój pies.

Hotele
Większość hoteli nie ma problemów z przyjmowanie gości wraz ze zwierzętami. W wielu przypadkach znajdziesz symbol akceptacji zwierząt na stronach głównych w internecie. Przy meldunku zawsze wspomnij, że masz psa ze sobą. Wiele hoteli dostarcza miski i przekąski dla psów oraz informację o bezpiecznych miejscach do spacerów. Niektóre oferują nawet usługę wyprowadzania psów. Pozostawianie psa samego w pokoju hotelowym na dłuższy czas nie jest dobrym pomysłem. Istnieje duża szansa na zniszczenie wielu mebli. Najlepiej użyć specjalnej klatki o dużym poziomie bezpieczeństwa by pies nie zrobił sobie krzywdy przy ewentualnej próbie ucieczki. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest planowanie wspólnych wyjść gdzie zarówno pies i właściciel będą się świetnie bawić.

Restauracje
Tutaj wszystko zależy tylko i wyłącznie od lokalu. Zdarza się, że niektóre lokale pozwalają na obecność psów. Jednak mają wiele wymagań. Pies nie może wałęsać się po pomieszczeniach, prosić gości o jedzenie, przeszkadzać kelnerom a przede wszystkim nie może szczekać. Więc trenuj swojego psa aby spokojnie leżał przy twoich nogach kiedy jesz i nie będzie problemu.

Uwagi
Zawsze pamiętajcie aby zabrać jedzenie dla psa, do którego jest przyzwyczajony. Nagła zmiana diety może mu niestety zaszkodzić. Używajcie tylko butelkowanej wody. Na obroży umieszczajcie dane kontaktowe: adres zamieszkania oraz adres hotelu w którym się zatrzymaliście. Za każdym razem kiedy zmieniacie miejsce pobytu warto odnaleźć lokalnego weterynarza i spisać numer telefonu to niego (tak na wszelki wypadek).

Kategoria: