Brutalna gra z psami w roli głównej – to Oburzające !!!

Gra przeznaczona na systemy android pozwala graczom na brutalne walki pitbulami. Z każdym dniem rośnie liczba przeciwników.

Tak, dokładnie, istnieje nawet gra o krwiożerczych walkach psów. Miłośnicy zwierząt i przedstawiciele prawa są oburzeni grą „Dog Wars” - aplikacją na telefony z systemem android., która pozwala użytkownikom na trenowanie swoich pitbuli ab mogły walczyć z innymi. Część protestujących uważa ją za „absolutnie obrzydliwą i chorą”.

Co to właściwie za gra?
Została stworzona przez „Kage Games”. Jest przeznaczona na smartfony, w której gracze trenują wirtualne pitbule do walk z innymi, zarabiając wirtualny uliczny szacunek i pieniądze. „Nakarm, napój, trenuj i WALCZ z innymi graczami o dominację” to tylko niektóre slogany umieszczone na stronie producenta. Można też znaleźć informację, że w grze gracz otrzyma broń za walkę z policjantem. Może też zaaplikować psu sterydy.

Wściekłość miłośników zwierząt...
… jest krótko mówiąc ogromna. Wiele organizacji zażądało natychmiastowego usunięcia aplikacji ze sklepu. Przedstawiciele policji ze Stanów Zjednoczonych obawiają się, że wśród gangów może przez to wzrosnąć zainteresowanie walkami psów w realnym życiu. A przecież te zwierzęta nie są wcale groźne z natury. „Powinni zdjąć tą grę od razu” - mówi rzecznik policji z Los Angeles. „Jaki przykład daje to naszym dzieciom” - dodaje.

Jak odpowiadają twórcy?
Bronią gry twierdząc, że została stworzona z myślą o zabawie. „To że coś jest nielegalne w rzeczywistości w niektórych krajach, nie oznacza, że jest nielegalne w świecie wirtualnym. Nie można zabronić robienia o tym piosenki, filmu czy jak w tym wypadku gry”. Strona internetowa również odpowiada na krytycyzm tłumacząc „jeśli masz problem z tą grą, pamiętaj, że to TYLKO gra video. Mimo ogromnej krytyki gra nadal jest dostępna w sklepie android.

Kategoria: