Pies ratuje życie 3-letniej dziewczynki

Blue, bo tak ma na imię, opiekował się zagubioną w lesie dziewczynką.

Tego typu historie nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie. Dziecko, samo bez opieki, zgubione w lesie. Jednak tym razem 3-letnia Victoria miała swojego anioła stróża.

„Naprawdę jesteśmy mu wiele winni” – mówi ciotka Victorii. „Ona miała na sobie tylko nocną koszulkę a na zewnątrz panowały ujemne temperatury. Całe szczęście, że Blue był z nią przez cały czas.”

A może powinniśmy nazwać go Lassie?

Rodzina posiadała domek wokół, którego rósł las. Victoria oddaliła się od posesji, ponieważ myślała, że drugi pies rodziny, Rusty, zgubił się, co wcale nie było prawdą. Powędrowała w głąb lasu. Niedługo po tym zdarzeniu rodzice zorientowali się, że ich pociecha zniknęła.

Około 15 godzin później helikopter ratownictwa znalazł ją. Leżała na ziemi, twarzą w dół, między kamieniami i krzakami, cała podrapana z odmrożeniami na stopach. Całe szczęście Blue leżał obok niej, ogrzewając dziewczynkę przez całą noc.

Kiedy ratownicy dotarli do Victorii, Blue bronił jej i nie pozwalał się nikomu do niej zbliżyć. „Po chwili, dziewczynka, uśmiechnęła się w naszym kierunku i wtedy pies zrozumiał, ze jesteśmy tu aby jej pomóc” – mówi jeden z ratowników.

Dzisiaj przeczytasz również:

Ocalony przed kuguarem
Kategoria: