George - największy pies świata

George - olbrzymi dog niemiecki - to obecnie największy pies świata wpisany do księgi rekordów Guinnessa.

W 2006 roku Dave i jego żona Christie kupili szczeniaka doga niemieckiego. Był ostatnim psem z miotu i wydawał się najmniejszy i najsłabszy z całego miotu. Jednak dla małżeństwa to się nie liczyło. Urzekł ich swoimi pięknymi oczami. Nazwali go George. Pies szybko wywrócił ich życie do góry nogami po tym jak urósł do niesamowitych rozmiarów. W lutym 2010 roku George zyskał miano największego psa świata i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Ma ponad 1,5 m wysokości (109 cm w kłębie), ponad 2 m długości oraz waży 111 kg.

Z drżącego malca wyrósł na chętnego do zabawy, gigantycznego psa. Niestety jego chęć do psot potrafi czasami wywołać prawdziwy chaos. Ale George to przede wszystkim kanapowiec. Mimo, że jest tak duży, niesamowicie boi się wody i nigdy nie chce zostać sam. Zawsze tęskni. Jego radość z powrotu właściciela do domu jest większa niż on sam. Już niedługo na sklepowe półki trafi książka, która opisuje życie z tym wielkoludem.

Po tym jak na George'u skupiła się uwaga psiego świata, Dave i Christie postanowili podzielić się ze wszystkimi fanami tym, jak to jest żyć z największym psem świata. To wzruszająca historia George'a, opisująca jego życie z Dave’em i Christie – co lubi a czego nienawidzi, co je, co lubi robić, jego nawyki i kaprysy. Małżeństwo opowiada m.in. o tym jak zmieniło się ich życie i jak musieli przystosować swój dom do ciągle rosnącego zwierzęcia. 

 

 

Na koniec kilka ciekawostek:

1. Miesięcznie spożywa 50 kg karmy

2. Goerge śpi na królewskim łożu w sypialni (patrz zdjęcie)  

3. Siada na krześle jak człowiek (patrz zdjęcia)  

4. Podczas podróży samolotem musiał zająć 3 miejsca pasażerskie

Galeria (12):

Kategoria: