Wielka ucieczka

Tęsknota za domem i właścicielem sprawia, że pies zrobi wszystko aby tam wrócić.

Pewien pies ze Szwecji cieszy się swoimi pięcioma minutami sławy. W końcu ciężko na nie zapracował. Uciekł od opiekunów, u których wyjątkowo zostawiła go właścicielka, pobiegł w stronę metra, wsiadł do pociągu i ruszył w podróż do domu.

4-letnią, czarną labradorkę o imieniu Eira, wyjątkowo zostawiono u opiekunów w południowej części Sztokholmu, w dzielnicy Hökarängen. Chwilę później, z powodu wielkiej tęsknoty za domem odważny pies zdecydował się na ucieczkę. Udało mu się minąć swoich opiekunów, po czym niezwłocznie ruszył w stronę najbliższej stacji metra, (przebiegł około kilometra). Eira prześlizgnęła się pod bramkami i wsiadła do pierwszego pociągu, który kierował się na północ.

Gazeta Dagens Nyheter pisała, że właścicielka była zdumiona świetnym zmysłem orientacji swojego psa. Nie tylko Eira wybrała odpowiedni pociąg, ale również z cierpliwością czekała na swój przystanek, gdy pasażerowie wokół niej wsiadali i wysiadali.

Sześć przystanków dalej, na stacji Gullmarsplan, Eira została zauważona przez obsługę, która wezwała Policję. Po przyjeździe funkcjonariusze odczytali dane z chipu i skierowali się w stronę domu właścicielki. Caroline była bardzo zaskoczona „Gdyby jej nie złapali, prawdopodobnie sama zapukałaby do moich drzwi” - dodaje z uśmiechem na twarzy.

Eira odpoczywa spokojnie w domu z powodu lekkiego skaleczenia łapy, którego doznała przy wsiadaniu do pociągu. Jej łapa została przytrzaśnięta przez drzwi. Caroline zdecydowała, że raczej zrezygnuje z usług opiekunów, bo zapewne za każdym razem ucieknie.

Kategoria: