Psy żyją dłużej

Dobra wiadomość miłośnicy psów, wasze futrzaki żyją coraz dłużej!

Podobnie jak u ludzi, psom wydłuża się czas życia. Weterynarze przyznają, że widzą coraz więcej zwierząt których wiek znacznie przekracza 15 lat, donosi MSCNBC.

„Średnia wieku dla ludzi będzie zbliżać się do 100 lat. To samo zjawisko występuje u psów, tyle że na mniejszą skalę” – twierdzi weterynarz Martha Smith z Bostonu.

Jak długo będzie żył twój zwierzak, zależy jednak przede wszystkim od rasy. Małe i średnie psy żyją dłużej niż te duże. Psy-zabawki będą przy nas najdłużej, a takie olbrzymy jak nowofundlandy czy dogi niemieckie niestety najkrócej.

Jeśli chcemy zatrzymać przy sobie naszego pupila na dłużej zdecydowanie nie można go przekarmiać. Badania dowodzą, że psy z mniejszą wagą żyją dłużej o co najmniej dwa lata niż ich okrągli koledzy. Odpowiednie zrozumienie potrzeb żywieniowych psów jest bardzo ważne.

Na wydłużenie życia naszych czworonożnych przyjaciół ma wpływ wiele czynników: lepsza opieka weterynaryjna, troskliwość opiekunów i zwiększony wysiłek by zatrzymać pupila na dłużej. Nie bez znaczenia są również bardziej odpowiedzialne hodowle i postęp w dziedzinie genetyki.

Kategoria: