Psy żyją dłużej

Dobra wiadomość miłośnicy psów, wasze futrzaki żyją coraz dłużej!

Podobnie jak u ludzi, psom wydłuża się czas życia. Weterynarze przyznają, że widzą coraz więcej zwierząt których wiek znacznie przekracza 15 lat, donosi MSCNBC.

„Średnia wieku dla ludzi będzie zbliżać się do 100 lat. To samo zjawisko występuje u psów, tyle że na mniejszą skalę” – twierdzi weterynarz Martha Smith z Bostonu.

Jak długo będzie żył twój zwierzak, zależy jednak przede wszystkim od rasy. Małe i średnie psy żyją dłużej niż te duże. Psy-zabawki będą przy nas najdłużej, a takie olbrzymy jak nowofundlandy czy dogi niemieckie niestety najkrócej.

Jeśli chcemy zatrzymać przy sobie naszego pupila na dłużej zdecydowanie nie można go przekarmiać. Badania dowodzą, że psy z mniejszą wagą żyją dłużej o co najmniej dwa lata niż ich okrągli koledzy. Odpowiednie zrozumienie potrzeb żywieniowych psów jest bardzo ważne.

Na wydłużenie życia naszych czworonożnych przyjaciół ma wpływ wiele czynników: lepsza opieka weterynaryjna, troskliwość opiekunów i zwiększony wysiłek by zatrzymać pupila na dłużej. Nie bez znaczenia są również bardziej odpowiedzialne hodowle i postęp w dziedzinie genetyki.

Dzisiaj przeczytasz również:

Psy rozumieją nas lepiej niż inne zwierzęta
Kategoria: Dodaj komentarz

Komentarze (6)

96
Gość: Rafał
21 listopada 2012
Dobrze że ich czas się wydłuża bo wtedy dłużej cieszymy z towarzystwa przyjaciela. :-)
96
24 kwietnia 2013
niech żyją jeszcze dłużej! ☻ ☺ ♥ ☼ ◘ ♥
96
29 grudnia 2013
Niech żyją psiaki! To dobra wiadomość dla starszej suczki mojej cioci:)
96
19 czerwca 2014
http://dogi-niemieckie.blog.pl/ zapraszam
96
2 marca 2015
Dobrze że nasze pupile będą dłużej żyć. Nie dla nas ,ale dla siebie.
96
26 października 2015
Super! Moim marzeniem jest mieć kiedyś doga niemieckiego :) Ale one bardzo krótko żyją :( Najdłużej to podobno 8 lat :'( Mam nadzieje, że kiedyś to się zmieni :)
Nie ważne ile ma się czasu, ważne jak wykorzysta się ten czas <3 I to sprawia, że nadal chcę mieć doga :) Nawet jakby miał być ze mną tylko 7,8 lat...

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub załóż nowe konto by móc dodać komentarz.