Otterhound

Otterhound

Kraj pochodzenia

Wielka BrytaniaWielka Brytania

Rozmiar

Duże psy

Uwagi:

Zalecany dom z ogrodem

Polecany dla biegaczy i rowerzystów

Kartoteka

Grupa FCI: 6

Sekcja: 1.1

Numer: 294

Psy gończe i posokowce

Inne nazwy:

Brak

Długość życia (w latach)

10-12

Wielkość miotu

5-8

Historia

Rasa powstała w XI wieku prawdopodobnie w wyniku skrzyżowania foxhounda z innymi psami myśliwskimi. Niestety od połowy XIX wieku jest coraz rzadziej spotykana.

Wygląd

Pies dużych rozmiarów o prostych, nienagannie zbudowanych kończynach, szorstkim włosie, głowie pełnej majestatu, mocno zbudowanym tułowiu, sprężystych chodach o dalekim wykroku. Szorstki włos z podszerstkiem i duże łapy stanowią jego główne cechy charakterystyczne. Ruch swobodny.

Sierść: długa (4 do 8 cm), gęsta i szorstka, twarda i nieprzemakalna, ale nie „drutowata”. Wygląda jak poszarpana. Bardziej miękka na głowie i w dolnej partii kończyn. Wyraźnie widoczny podszerstek. Włos okrywowy i podszerstek lekko natłuszczony. Okrywa włosowa nie powinna być w jakiś specjalny sposób przygotowywana na wystawy, pies powinien być prezentowany w stanie naturalnym.

Umaszczenie: wszystkie maści występujące u psów gończych są dopuszczalne: jednobarwne, piaskowe, z szarym nalotem, czerwone, pszeniczne, niebieskie. Przy tych maściach mogą występować nieznaczne białe znaczenia na głowie, przedpiersiu, łapach i na końcu ogona. Białe psy mogą mieć lekkie znaczenia cytrynowe, błękitne lub borsucze. Czarne podpalane, błękitne podpalane, czarno-kremowe, czasami brązowe, płowo-brązowe i płowo-białe.

Temperament

Pies zrównoważony i miły.

Tresura

Nie powinny sprawiać problemów w tresurze chociaż mają "dziecięcą" naturę.

Ćwiczenia

Brak danych

Warunki życia

Nie rekomendowany jeżeli nie posiadamy ogrodu. Potrzebuje dużo ruchu.

Funkcje

Otterhound spełnia następujące funkcje: