Black tan coonhound

Black tan coonhound

Kraj pochodzenia

USAUSA

Rozmiar

Duże psy

Uwagi:

Zalecany dom z ogrodem

Polecany dla biegaczy i rowerzystów

Kartoteka

Grupa FCI: 6

Sekcja: 1.1

Numer: 300

Psy gończe i posokowce

Inne nazwy:

Coon hound, Coon dog, Coon dawg

Długość życia (w latach)

10-12

Wielkość miotu

7-9

Historia

Rasa powstała w XVIII wieku prawdopodobnie ze skrzyżowania foxhounda i bloodhounda. Po raz pierwszy została wyodrębniona w 1900 roku.

Wygląd

Black and Tan Coonhound jest zasadniczo psem roboczym, zdolnym wytrzymać surowość zimy, upał lata i trudny teren, na którym jest zmuszony pracować. Używany głównie do tropienia szopów, tropi zwierzynę korzystając wyłącznie z węchu. Cechy i odwaga Coonhounda czynią go również biegłym w polowaniu na jelenia, niedźwiedzia, lwa górskiego i na inną grubą zwierzynę. Sędziowie są proszeni, przez klub sponsorujący rasę, o szczególny nacisk na powyższe cechy podczas oceny psa. Psy te ogólnie powinny sprawiać wrażenie siły, zwinności i czujności. Imponują swoim przestrzennym, silnym i rytmicznym ruchem. Zważywszy na ich pracę jako psów polujących, powinny charakteryzować się umiarkowanym kośćcem i dobrą muskulaturą. Psy mają mocniejszy kościec i muskulaturę niż suki.
Sierść: krótka, ale gęsta tak, aby wytrzymać przedzieranie się psa przez zarośla.
Umaszczenie: jak sugeruje nazwa, umaszczenie jest smoliście czarne z nasyconymi brązowymi znaczeniami powyżej oczu, po bokach kufy, na klatce piersiowej, kończynach i pośladkach, z czarno-grafitowymi znaczeniami na palcach.

Temperament

Zrównoważony, otwarty i przyjacielski. Jako roboczy pies tropiący musi umieć pracować w bliskim kontakcie z innymi psami. Niektóre psy mogą wykazywać rezerwę, lecz nigdy nie są nieśmiałe ani agresywne. Agresja w stosunku do ludzi lub innych psów jest wielce niepożądana.

Tresura

Są całkiem łatwe w tresurze i nie powinny sprawiać większych problemów.

Ćwiczenia

Brak danych

Warunki życia

Niestety życie w mieście moze być dla psów tej rasy bedzie uciążliwe. Najlepiej czułyby się mając dość obszerny teren do swobodnego biegu. Wymagają również ćwiczeń. Mają bardzo dobrze rozwinięty węch. Jeżeli wyczuje np. zwierzynę i zostanie pozostawiony samemu sobie to zrobi wszystko aby ją odnaleźć. Właścicielowi będzie bardzo ciężko przywołać psa do siebie.

Funkcje

Black tan coonhound spełnia następujące funkcje: