Pinczer niemiecki

Pinczer niemiecki

Kraj pochodzenia

NiemcyNiemcy

Rozmiar

Średnie psy

Uwagi:

Kartoteka

Inne nazwy:

Deutscher Pinscher

Długość życia (w latach)

12-14

Wielkość miotu

6-8

Historia

Krótkowłosy pinczer jest przedstawicielem bardzo starej rasy, zapisanej w niemieckich księgach rodowodowych już w roku 1880. Ma on tych samych przodków, co sznaucer, który był kiedyś nazywany szorstkowłosym pinczerem. Obie te rasy różniły się jednak umaszczeniem i rodzajem sierści. Krótkowłose pinczery były zazwyczaj czarne z jasnym podpalaniem, jednolicie rude w różnych odcieniach, błękitno szare do czarnych, lub maści pieprz z solą.

Wygląd

Pinczer niemiecki jest psem krótkowłosym, średniej wielkości, eleganckim, zwartym. Jego sylwetka odznacza się płynnością linii i dumną postawą. Bardzo przypomina sznaucera. Pod krótką sierścią dobrze widać rozwinięte umięśnienie, zwłaszcza, gdy pies jest w ruchu.

SIERŚĆ : Krótka i gęsta, gładka, przylegająca, lśniąca, bez przełysień.
MAŚĆ:
Jednolita : Czerwień jelenia, jasno ruda do ciemno rudej.
Czarna podpalana : Lśniąco czarna z czerwonymi znaczeniami.
Pożądane są znaczenia jak najbardziej wysycone i wyraźnie odgraniczone. Znaczenia występują nad oczami, na spodniej stronie szyi, na łapach do wysokości nadgarstków, wewnętrznej stronie tylnych nóg, na spodzie ogona przy nasadzie. Na klatce piersiowej dwa jednakowe, oddzielne trójkąty.

Temperament

Z natury pełen temperamentu, pewny siebie i opanowany, a przy tym inteligentny i wytrzymały, pinczer niemiecki jest doskonałym psem rodzinnym i do towarzystwa, a także stróżem.

Tresura

Bardzo inteligentny pies. Szybko się uczy.

Ćwiczenia

Brak danych

Warunki życia

Powinien żyć w domu. Nie lubi chłodu.

Funkcje

Pinczer niemiecki spełnia następujące funkcje: