Regulamin

Regulamin
Poniżej prezentujemy regulamin serwisów Dogopedia.pl i Dogler.pl, którego zaakceptowanie jest konieczne w celu dalszego przeglądania ich stron. Użytkownik przeglądający witrynę, oświadcza, że przeczytał regulamin i jest świadomy praw i obowiązków z niego wynikających.

Rejestracja
1. W celu uzyskania pełnego dostępu do serwisu użytkownik musi dokonać rejestracji.
2. W czasie rejestracji użytkownik podaje login, hasło oraz adres aktywnego konta pocztowego (e-mail) oraz potwierdza autentyczność przekazanych danych.
3. Po utworzeniu konta użytkownik otrzymuje prawo do komentowania, oceniania i dodawania zdjęć, artykułów.
4. Z momentem utworzenia konta bądź zapisania się do newslettera, użytkownik zezwala na dostarczanie na podany adres mailowy materiałów informacyjnych i reklamowych jak również na gromadzenie i wykorzystanie danych przez serwis Dogopedia.pl w zakresie przewidzianym w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych.
5. Każdy użytkownik, który założył konto w portalu ma prawo do uaktualnienia, zmiany lub usunięcia danych.
6. W przypadku usunięcia danych, wymaganych w procesie rejestracyjnym użytkownik automatycznie traci możliwość korzystania z witryny z powodu niezaakceptowania regulaminu.

Prawa i obowiązki użytkownika
1. Użytkownik ma prawo do wolnego wyrażania swoich opinii (z uwzględnieniem pkt. 8 części regulaminu o prawach i obowiązkach użytkownika).
2. Użytkownik ma prawo do wglądu i edycji danych podanych w formularzu rejestracyjnym (z uwzględnieniem pkt. 6 części regulaminu dotyczącej rejestracji)
3. Użytkownik ma prawo do edycji i usuwania umieszczonych przez siebie materiałów.
4. Użytkownik, który zamieszcza materiały na łamach serwisu wyraża zgodę na ich nieodpłatne wykorzystanie przez serwis Dogopedia.pl
5. Materiały znajdujące się na stronie stanowią własność serwisu Dogopedia.pl. Użytkownicy mają prawo do korzystania z nich tylko w zakresie użytku własnego. Zabronione jest ich kopiowanie i przechowywanie bez pisemnej zgody ze strony portalu bądź osoby mającej osobiste prawa do danego materiału.
6. Użytkownikom zabrania się działania na szkodę portalu.
7. Użytkownikom zabrania się w szczególności:
a) umieszczania materiałów o treściach erotycznych i pornograficznych,
b) umieszczania materiałów i linków do stron internetowych, które są niezgodne z polskim prawem,
c) umieszczania materiałów, które łamią prawo autorskie,
d) umieszczania linków do innych stron internetowych,
e) aktywnego promowania innych serwisów internetowych
f) obrażania innych użytkowników serwisu.

Postanowienia końcowe
1. Wraz ze zmianami regulaminu wprowadzonymi przez Administratora, użytkownik ma obowiązek dostosowania się do nowych zasad.
2. Portal Dogopedia.pl zastrzega sobie prawo do możliwości usunięcia konta, materiału lub komentarza użytkownika, który nie dostosował się do wymagań regulaminu.
3. Portal Dogopedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści i formę materiałów umieszczanych przez użytkowników w serwisie.
4. Korzystanie z serwisu Dogopedia.pl jest dobrowolne i na wyłączne ryzyko użytkownika.
5. Portal Dogopedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które mogą wyniknąć w skutek nieprawidłowego działania serwisu.

Polityka prywatności
1. Jakie dane o Tobie zbieramy?
a) Dane zbierane podczas rejestracji
Aby skorzystać z niektórych funkcji naszego serwisu potrzebna jest rejestracja. Podczas rejestracji poprosimy Cię o wpisanie Twojego adresu email, nazwy użytkownika i hasła, które będą wykorzystywane w celu użytkowania serwisu. (hasło do konta będzie znane tylko i wyłącznie Tobie),
b) Dane zbierane automatycznie
Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

2. W jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane?
a) Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników na naszej stronie internetowej, zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach, lub do personalizacji zawartości naszych stron internetowych. Dane te są zbierane automatycznie o każdym użytkowniku.
b) Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a naszym serwisem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.
c) W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych, Twoje dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
d) W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, możemy udostępnić Twoje dane organom wymiaru sprawiedliwości.

3. Wykorzystanie ciasteczek ("cookies").
Nasza strona internetowa może wykorzystywać ciasteczka, które służą identyfikacji Twojej przeglądarki podczas korzystania z naszej strony, abyśmy wiedzieli, jaką stronę Ci wyświetlić.

4. W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane osobowe.
Nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich.

5. Zmiany naszej polityki prywatności.
Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie.

6. Kontakt
W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, prosimy o kontakt korzystając z formularza kontaktowego na stronie kontaktowej.