Pies strzegł porzuconego dziecka!

Pies z rosyjskiego miasta Saratov spędził całą noc u boku pozostawionego w parku dziecka, po tym jak matka zapomniała ich ze sobą zabrać po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu.

Pies z rosyjskiego miasta Saratov spędził całą noc u boku pozostawionego w parku dziecka, po tym jak matka zapomniała ich ze sobą zabrać po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu.

22-letnia matka (właścicielka psa) tłumaczyła, że zabrała swojego synka Vadima i rottweilera Ładę na spacer po parku. Tam spotkała przyjaciół, którzy zaprosili ją na kilka drinków. Oczywiście przystała na ofertę i kilka godzin później znalazła się kompletnie pijana w domu. Najwidoczniej musiała wypić więcej niż kilka piw, że zapomniała o własnym dziecku.

Na łamach Komsomolskaya Pravda czytamy wypowiedź matki „To po prostu się stało. Naprawdę nie wiem jak”.

Kiedy Olga obudziła się następnego dnia, zorientowała się, że zgubiła gdzieś swojego synka i psa. Spanikowała i szybko zadzwoniła do rodziców, mówiąc im, że ktoś ukradł jej dziecko. Przybyli do córki najszybciej jak mogli, aby pomóc w poszukiwaniach. Wydzwaniali do wszystkich znajomych Olgi jednak nikt nie potrafił im pomóc we wskazaniu miejsca pobytu dziecka.

W końcu ojciec Olgi postanowił wszcząć poszukiwania na własną rękę. Poszedł do parku, w którym kilka godzin wcześniej Olga tak świetnie się bawiła. Po chwili dostrzegł dziecięcy wózek należący do córki. Szybko podbiegł i zobaczył, że przy wózku spokojnie siedziała również Łada. Całą noc pilnowała dziecka, nie pozwalając żadnemu obcemu nawet zbliżyć się do wózka.

Według sąsiadów Olgi noc była całkiem ciepła i dziecko nie złapało nawet przeziębienia. „Dzięki Bogu, że ten pies pilnował go cały czas. Nie wiadomo co by się mogło stać bez Łady” – mówi sąsiadka.

Matka Olgi otrzymała tymczasowe prawa rodzicielskie a władze zastanawiają się nad wniesieniem oskarżeń.

Kategoria: