Nie zadzieraj z… pudlami

Pudel uratował siedmioletnią dziewczynkę przed atakiem dwóch agresywnych psów.

To był piękny poranek i nic nie zapowiadało tragedii. Lynn Davenporrt siedziała przed domem i obserwowała swoją córkę jeżdżącą na rowerze. Jednak jak relacjonuje kobieta, nagle krzaki na granicy posesji zatrząsły się i wyleciały z nich dwa psy, atakując dziewczynkę. Wpadły na nią tak szybko, że wytrąciły ją z siodełka i dziewczynka upadła na ziemię. Leżała tam bezbronna i zdana na łaskę agresywnych psów. Lynn była w szoku i w pierwszej chwili nie wiedziała, co robić – i wtedy nadeszła pomoc…

Pudel Benny należący do kobiety wskoczył pomiędzy jej córkę i rozszalałe bestie przyjmując na siebie bezpośredni atak. Kobiecie udało się w końcu przegonić psy, machając i uderzając kijkiem, który akurat miała pod ręką. Niestety jej dzielny czworonóg odniósł poważne obrażenia.

Nie ulega wątpliwości, że dzielny pudel uratował dziewczynkę i został bohaterem rodziny. „Gdyby nie on, to moja córka byłaby w szpitalu” – mówi Davenport. „Dziękują Bogu, że tam był”.

Jej córka wyszła cało z niebezpiecznej sytuacji, jednak pudel pozostaje pod opieką weterynarzy i prawdopodobnie będzie musiał przejść jeszcze jedną operację, aby mógł powrócić do domu.

Kategoria: